KGB aktsioonid

Pärastlõuna vanglas

Vanast bussist kargavad välja vene sõdurid. Turistid arreteeritakse ja kamandatakse bussi. Buss sõidab Patarei vanglasse. Vanglas, nagu ikka, vangla kord. Sissekirjutus, rõve vangikong, hullunud vangivalvurid. Peksmised, karjed. Vangla elu…

Olles natuke aega maitsnud vangla elu, käsutatakse turistid „jalutuskäigule“. Väike ruum ja päike paistab ainult ruudulisena.

Äkki kostuvad lasud, kisa. Vene sõdurid paanitsevad. Möll. Ja avanebki kambri uks. Nagu päästeingel saabub giid, kes teavitab, et turistid on vabad ja vene vangivalvurid on põgenenud. Giidi eestvedamisel tehakse Patarei vanglas väike ekskursioon ja tutvustatakse jubedaid ning veel jubedamaid kohti.

Hind grupile kuni 15 inimest 450 € ja grupile kuni 30 inimest 580 €

Kogu möllu kestvus umbes 1,5 tundi. Käesolev aktsioon-ekskursioon ei ole mõeldud esteetidele ja nõrganärvilistele. Patarei vangla oma ruumidega on tõeliselt rõve. Mahalaskmisruumis on tõeline mahalaskmisruumi lõhn. Vangla peldikud võivad mõne oksele ajada. Kogu maja sisendab tõelist ängistust. Kuigi ruumid on mitmesuguste pisikute tapmiseks töödeldud UV-lampidega, pole ikkagi mõne batsilli ellujäämine välistatud. Kui sa ei ole endas kindel, siis parem ära tule!
Aa, veel üks asi. See üritus ei sobi väga hästi kohalikele. Kohalikud ei võta asja tõsiselt. Küll aga sobib see väga hästi mingitele külalistele kaugelt maalt.